ORIENTAČNÍ BĚH   

JAK TO VIDÍ BÉĎA

pár zpráv a názorů z Pardubic
po 05. 12. 20:20

NOVINKY ČSOS
05.12.2022
23:47 - Ve středu 7.12. začne další série Metodických střed (vždy od 20:00) tématem "Jak se starat o své lyže nejen na LOBy" (Richard Klech). Sledujte na YouTube kanálu ČSOS.
18:13 - Newsletter ČSOS prosinec 2022: HTMLPDF
27.11.2022
10:47 - usnesení VH ČSOS ze dne 26.11.2022
26.11.2022
14:25 - Zápis z jednání vedení sekce OB 16/22.
14:17 - Sdělení sekce OB 19/2022.
13:12 - Usnesení Shromáždění sekce OB 26. 11. 2022.
24.11.2022
11:37 - Přímý přenos vyhlášení O-sportovce 2022 (pátek 25. 11. od 20:00)
23.11.2022
21:34 - Zápis z jednání soutěžní komise sekce OB.
22.11.2022
09:56 - Metodické listy ČSOS 11/2022
15.11.2022
14:57 - Informace o konání VH ČSOS 2022

OB v ČR
Sekce OB
- ORIS
- reprezentace OB
- hodnocení závodů
- postupy OB
- kalendář 2022
- kalendář 2023
- komise rozvoje OB
- mapy
- historie M ČR
- výsledky závodů
- metodický portál
Sekce LOB
- repre LOB
- repre juniorů LOB
ČSOS

OB ve VČ oblasti
Vč. oblast
- kalendář 2023
- hodnocení závodů
- KS OB Pk

OB v Pardubicích
LPU
- program
- Silva o-camp
- Liga škol
- PZP
- fotogalerie LPU
- info pro ml. žactvo
- SCD
- Facebook LPU
XPU
Jana Knapová
Matěj Kamenický

OB ve světě
IOF
- IOF Eventor
WorldofO
SZOŠ

Další informace
Začít orienťák
o-news.cz
Svět běhu
Sosnoviny
Vojtěch Král

M ČR v OB 2022
9.4. NOB (VSP)
14.5. sprint (DKP)
15.5. spr. štaf. (DKP)
4.-5. 6. KT (TJN)
17.-18.9. klas (BOR)
8.10. štaf (PHK)
9.10. kluby (PHK)

Žebříčky, ligy 2022
Český pohár
ŽA
Český pohár štafet
Česká liga klubů
ŽB Č
ŽB M
Vč.pohár (Ž,D) - j
Vč.pohár (Ž,D) - p
Vč.pohár (D,V)
Vč. družstva

Budou závody
18.12. Ván. sprint
7.1. sprint ZHL

Závody za námi
4.12. MCVV
27.11. Klokan kros

Vícedenní 2022
Czech O-Tour
Velikonoce (DKP)
Trojúhelník (MLA)
CSM (KON)
Pískovce (DOK)
O-Požáry (KAM)
Vysočina cup (CHT)
GP Silesia (AOP)
5EOB Tis (PGP)
Rumcaj. míle (SJC)
Prázdniny (TUR)
Cena vých.Čech (LPU)
West cup (ONO)

Mez. akce 2022
OB:
25.-29.5. SP (SWE)
26.-30.6. MS (DEN)
2.-4.7. MED (HUN)
10.-16.7. MSV (ITA)
11.-16.7. MSJ (POR)
11.-17.7. WG (USA)
3.-7.8. ME (EST)
15.-22.8. AMS (SUI)
1.-3.10. SP (SUI)
LOB:
21.-27.1. ME (BUL)
14.-19.3. MS,MSJ,MED (FIN)

Kluby a oblasti
(***=vyplatí se podívat)
Praha***
CEP*
EKP
MFP
VSP**
ZBP*
Středočeská***
DCE*
HCE***
KAM*
LBE**
LME
RIC*
ROZ*
ZVO*
DKL***
DOR***
JES*
KPY*
ODV*
PDY**
ROU**
SLA**
Západočeská***
BSO***
LPM***
MLA***
MAS*
NEK
KPM
KRL**
ONO
SKV**
VPM**
Jihočeská
KRE
KTA**
VCB***
VTA**
OPI***
PCB*
CST
Ještědská***
BOR**
DOK
LDC***
LLI*
JEN***
TUR**
TJN**
VLI***
JJN*
CHA***
KUL*
LIT*
LTP***
PEN
STB
TUV
Východočeská***
CHC**
HOR***
JIL*
PHK*
SHK***
SRK**
VAM*
VRL***
ZAM*
DOB
LPU***
LTU***
KUO*
SJC***
STH***
SNA*
NPA***
OAV*
TYN*
XPU
Vysočina**
BZR*
CHT*
JHB*
PZR*
SJH***
CTB***
OSN*
SJI**
STA*
TTR**
Moravskoslez.**
BFM***
HAV*
SOP
TRI**
VRB*
KRN*
MOV***
OOP***
SIT***
SFM**
Hanácká**
ASU
KON*
OOL*
PLU
SSU**
TVR**
ZLH**
AOP***
JPV***
KSU**
UOL**
SBR*
STE***
Valašská***
EZL*
HLV*
KVS***
SKM***
LCE**
TZL***
VIC**
Jihomoravská***
ABM*
BBM*
LBM***
PBM**
TBM**
ADA**
RBK
UBM***
VBM
ZBM***

A ještě navíc
AROB
ČAR
COH
Nadace OB

E-mail: Petr Klimpl

Počet přístupů
TOPlist


ČR: Newsletter ČSOS. Metodická středa.
Východní Čechy: Školení T3. Malá cena Velké Verandy.
Pardubice: Kros v Chocni.
Svět:
Jak to vidí Béďa na FBČESKÁ REPUBLIKA
 • NEW! Vyšlo poslední letošní číslo Newsletteru ČSOS. Jako tradičně v něm najdete přehled toho, co se událo v českém orienťáku v listopadu, a také to, co je připraveno na prosinec (i na leden). Čtěte tady.
 • NEW! Ve středu začnou opět metodické středy. Prvním tématem je "Jak se starat o své lyže nejen na LOBy". Můžete sledovat na YouTube kanálu ČSOS.
 • NEW! Byl zveřejněn seznam závodníků zařazených do tréninkových středisek mládeže pro rok 2023. Do TSM A bylo na základě STM zařazeno 36 závodníků a do TSM B 88 závodníků, celkem tedy 124 - seznam je zde.
 • NEW! Na webu reprezentace OB je reportáž z úvodního srazu v okolí Chotěboře.
 • NEW! Skončila řádná registrace v sekci lyžařského OB na nadcházející sezónu. Zaregistrovalo se celkem 674 závodníků z 62 klubů (nejvíce závodníků bylo zaregistrováno za DKP - 65). Klubový dres změnilo pro tuto sezónu 9 závodníků.
 • O-víkend proběhl o víkendu v Chotěboři pod taktovkou SK Chotěboř a Českého svazu orientačních sportů.
  Vyhlášení Ankety: V pátek večer byli v chotěbořském kině Družba vyhlášeni nejlepší o-sportovci ve všech o disciplínách - OB, MTBO, LOB i trail-O. Do síně slávy byli uvedeny Mária Kovaříková a Iva Mádlová, Jan Strýček byl oceněn za čin fair-play.
  Semináře trenérů a rozhodčích proběhly celý víkend. Rozsah přednášek byl velký, velmi rozmanitý byl i seznam přednášejících.
  Shromáždění sekce OB: V hotelu Fantazie proběhlo velmi rychle vrcholné jednání sekce orientačního běhu. Zhodnotilo se to, co bylo, a to, co bude v roce 2023. Jednání bylo velmi hladké.
  Jednání vedení sekce OB: Po skončení Shromáždění sekce se krátce sešlo vedení sekce OB. Projednalo výsledek jednání Shromáždění sekce OB, projednalo návrh na zařazení závodníků do TSM, návrh na rozdělení financí pro jednotlivá TSM i návrh na zřizovatele TSM, jejich vedoucí a vedoucí trenéry. Posléze se vzalo na vědomí výsledky jednání soutěžní komise k přípravě soutěží na rok 2023 (úprava SŘ a PP), schválilo výsledky 1. kola výběrového řízení na pořadatele závodů v roce 2024 a vypsalo 2. kolo tohoto výběrového řízení. V závěru projednalo změny v komisích, v soutěžní komisi nahradil Jana Petrželu Jakub Glonek, v komisi mládeže ukončila členství Jana Kubátová a komise byla doplněna o Evžena Pekárka a Roberta Heczka.
  Valná hromada ČSOS: V úvodu zazněly zprávy o tom, co se událo, pak zprávy o tom, co se bude dít. Mírně byly upraveny stanovy svazu, hodně se debatovalo o rozpočtu na rok 2023 (peněz je málo). Některé návrhy na úpravu prošly, některé neprošly... Jednání skončilo po dvou a půl hodinách.
  Závod: Na sobotu odpoledne byl připraven sprint v uličkách města Chotěboř. Závodu se zúčastnila také dospělá reprezentace v OB (stavitelem hlavních tratí byl šéftrenér Jan Šedivý). Pro vítězství si s přehledem doběhli Tomáš Křivda a Tereza Janošíková.
  O-Gala - ples orientačních sportovců se uskutečnil v sobotu večer s řadou překvapení a celovečerním hudebním doprovodem v podání kapely Variace.
 • V chotěbořském kině Družba byly slavnostně vyhlášeny výsledky ankety Nejlepší orientační běžec roku 2022. Poprvé se královnou českého orienťáku stala Tereza Janošíková.
  Vítězka ankety Tereza Janošíková (SK Severka Šumperk) měla skvělou sezónu. Výsledkem jsou nejen dvě stříbrné medaile z velkých závodů - stříbro ze sprintu na Wolrd games v USA a stříbro ze štafet na Mistrovství Evropy v Estonsku společně s Vendulou Horčičkovou a Adélou Indrákovou, ale i řada dalších výborných výsledků. Na Mistrovství světa v Dánsku skončila 3x v první desítce, nejlepším výsledkem byla sedmá příčka v závodě ve sprintu, v TOP 10 doběhla i na Mistrovství Evropy v závodě na klasické trati. Vyrovnané výsledky i v dalších závodech ji vynesly v konečném hodnocení Světového poháru 8. příčku. Na domácích závodech moc nezávodila, protože po většinu roku byla na studijním pobytu ve Finsku (kde mj. také dosáhla řady pěkných umístění na mistrovství Finska), přesto alespoň jeden domácí titul má - vyhrála český šampionát ve sprintu v květnu v Praze. A ještě jednu věc nutnou připomenout, byla světovými závodníky zvolena, aby je zastupovala ve vedení mezinárodní federace IOF.
  Na druhém místě v anketě se umístil Tomáš Křivda (K.O.B. Choceň). Tomáš v průběhu roku pronikl do světové špičky, což potvrdil ziskem bronzu na World games ve sprintu v USA. Velmi dobře zaběhl i na Mistrovství světa (tři umístění mezi 10. a 13. místem) či na Mistrovství Evropy (9. místo na krátké trati). V celkovém hodnocení Světového poháru obsadil 14. příčku. A domácí scéně naprosto dominoval - jako první v historii získal mistrovské tituly na všech tratích v jednotlivcích (noční OB, sprint, krátká i klasická trať), k tomu přidal i vítězství v Českém poháru s maximálním počtem bodů.
  Třetí a čtvrté místo v anketě obsadily stříbrné medailistky z Mistrovství Evropy štafet v Estonsku Vendula Horčičková (OOB TJ Slovan Luhačovice) a Adéla Finstrlová (SK Brno Žabovřesky). Experti dali více hlasů luhačovické závodnici i díky její úspěšné sezóně na domácích závodech, kde získala dva mistrovské tituly na krátké trati a v nočním OB a k tomu přidala i další medaile ze štafetových a klubových závodů. Adéla má medaile ze všech sedmi letošních o-šampionátů - získala 1 stříbro a 6 bronzů. Na pátém místě skončil několikanásobný vítěz této ankety Vojtěch Král (SK Severka Šumperk), který na Mistrovství světa v Dánsku skončil v premiéře knock-out sprintu na 13. místě a měl i podíl na 4. místě sprintové štafety na World games USA (spolu s Terezou Janošíkovou, Denisou Kosovou a Tomášem Křivdou).
  V juniorské kategorii byl jako nejlepší vyhlášen Jakub Chaloupský (OK 99 Hradec Králové), který velmi úspěšně reprezentoval v obou částech Mistrovství světa juniorů v Portugalsku. V červenci výrazně přispěl k bronzu české sprintové štafety, na podzim pak v lesních disciplínách obsadil 4. a 5. místo. Na domácích tratích byl naprosto suverénní - získal zlaté medaile na všech čtyřech závodech jednotlivců a přidal ještě dvě zlata ve štafetě a v klubech. Druhá skončila Anna Karlová (OK Jilemnice), která ve sprintové části Mistrovství světa juniorů v Portugalsku získala dvě bronzové medaile - ve sprintu a ve sprintových štafetách. Třetí místo patří věkem ještě dorostenci Danielu Bolehovskému (USK Praha), který také přispěl k bronzové medaili ve sprintových štafetách na MSJ, v lesních disciplínách pak skončil desátý na klasice a jedenáctý na krátké trati.
  V dorostenecké anketě vyhrála Kateřina Doušková (KOS TJ Tesla Brno), která na ME dorostu vybojovala dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili.
  Do síně slávy české OB byly uvedeny dvě dámy, dvě medailistky z mistrovství světa - Mária Kovaříková a Iva Mádlová. Cenu fair-play převzal za svůj čin na letošním ME dorostu Jan Strýček.
  Byly vyhrlášeny i další Ankety, v LOB vyhrála Petra Fiala (OK Lokomotiva Pardubice), v MTBO Kryštof Bogar (OK Jiskra Nový Bor) a v trail-O Jana Kosťová (Orientační oddíl SKV Praha) a Ondřej Macek (OK Lokomotiva Pardubice).
  Kompletní výsledky najdete zde.
 • Reprezentace OB měla od čtvrtka do neděle úvodní sraz v Bílku u Chotěboře. Vedle tréninků a spřádání plánů na sezónu 2023 se reprezentanti zúčastnili i vyhlášení Ankety OB i dalších akcí O-víkendu. V prestižním Kodyho memoriálu (krátká trať na mapě Vitulka) byli nejlepší Tomáš Křivda a Vendula Horčičková.
 • Mistrovství ČR v krosu v Rumburku: V mužích doběhl Vojtěch Král čtvrtý a Pavel Brlica sedmý, v ženách vytrvalkyních byla Tereza Novotná třetí, v ženách mílařkách skončila Denisa Kosová sedmá.
 • Přidělené pořadatelství závodů sekce OB v roce 2024 - výsledky 1. kola výběrového řízení.
  Mistrovství ČR na krátké trati v červnu uspořádá USK Praha s prostorem, kde už proběhla řada závodů i soustředění Poustky - Nový Dvůr - Žihle - Ovčí důl - Nová louka - Sklárna (náhorní plošina, velké množství žulových balvanů vzniklých zvětráváním a rozpadem žuly, místy i skalní města se sutěmi, smíšený velmi dobře průchodný les, s větším množstvím komunikací). Podzimní český šampionát na klasice proběhne pod taktovkou Magnus Orienteering v lesním komplexu Cukrová bouda (Tatenice - Hoštejn - Drozdovská pila - Janoušov - Strážná), kde je výškově členitá severní část Zábřežské vrchoviny, jde převážně listnatý či smíšený les, průběžnost proměnlivá, střední až nižší hustota komunikací (prostor nebyl nikdy použitý pro OB). Pořádání Mistrovství a veteraniády ČR štafet a klubů se ujal SKOB Zlín, závody proběhnou v lesním prostoru východně od Ratíškovic, kde je rovinatý terén s vláčnými písečnými dunami a typickým reliéfem kroutivých vrstevnic pro Bzeneckou doubravu (vyšší hustota komunikací, lokální síť průseků, les především borový, k centru závodu více přechází v rozmanitě smíšený, který je dobře průběžný, bez sezónního podrostu, v části prostoru nepravidelně rozmanitá vegetace, výskyt náletového listnatého spodního patra, především v okolí centra větší souvislé náletové plochy a omezená viditelnost, výskyt detailních prvků – jam a jámovišť, potěžebních hrázek, kupek, lokálních bažinek a vodotečí). Mistrovství ČR v knock-out sprintu (květen) uspořádá Oddíl OS SK Prostějov, v městské zástavbě Prostějova (historické centrum, sídliště, parky, městské vnitrobloky a dvory) v rovinatém terénu.
  Podzimní dva závody Českého poháru dostali přidělené pořadatelé z Orientačního Běhu Opava v prostoru Nová Ves, Karlov, Alfrédka, Stará Ves (horský les, množství bažinek a melioračních rýh, množství světlých hustníků, kameny, skalky). Pořadateli podzimní "trojkomninace" jsou Tretra Praha, která uspořádá sprint v Bechyni, a dvojice Orientační sporty Písek a OB České Budějovice, která bude pořádat dva závody štafet v lesním komplexu Hrby (smíšený les, kde pasáže mladých a špatně průchozích hustníků střídají pasáže rychlého lesa, reliéf je spíše plochý s jižním svahem o převýšení cca 100 m, celý prostor je typický jemnými kupami s převýšením do 50 m, mírnými údolíčky s potoky a v celém prostoru místy roztroušené kameny, kamenná pole a skalky).
  Závody Veteraniády ČR připraví OK Jiskra Nový Bor. Sprint v České Lípě (částečně prostor závodu Světového poháru 2023 plus prostor sídliště Špičák, zahrnující areály škol a nepravidelnou sídlištní zástavbu se zajímavým vertikálním členěním), lesní závody (klasickou a krátkou trať) pak v prostoru Okřešice - Sosnová (vrstevnicově velmi členitý terén s množstvím pískovcových útvarů, kamenů, skalních srázů, průběžnost je převážně velmi dobrá, les je borovicový bez podrostu, v prostoru se vyskytují hustníky pásového charakteru s různorodou průběžností).
  O pořádání závodů ŽB-Čechy mělo zájem hodně pořadatelů. Na počátku května uspořádá dva závody Sportcentrum Jičín (prostor Tužín - Kumburk - Újezdec - Lháň), kde je kopcovitý zalesněný terén, v nižších částech vegetačně různorodý a smíšený les, směrem do vyšších částí přechází do čistého listnatého lesa, v nejvyšších partiích až horský charakter s kamenitou podložkou, mírné i prudké svahy, terénní detaily po těžbě a erozi, místy kameny a skalky). Na počátku června proběhnou dva závody na Přeloučsku, které uspořádá OK Lokomotiva Pardubice, lesní závod proběhne v prostoru Katovny u Zdechovic (převážně jehličnatý, dobře průběžný les, místy hustší porost se sníženou viditelností, hustá síť cest, mírný svah s několika vršky s celkovým převýšením cca 60 m, ve vrcholových partiích oblasti s kameny) a sprint ve Chvaleticích (uliční a sídlištní zástavba města, parky, areály škol, přilehlý lesík, mírné převýšení). V polovině června se pak závodníci sejdou v prostoru mezi Jáchymovem, Mariánskou, silnicí na Abertamy (krušnohorský terén s různou průběžností, vysoké borůvčí i mechové háje, velké množství umělých jam a hald z dob těžby stříbra a uranu, umělé stavby a otevřené prostory po zaniklých obcí) za pořadatelství SKOB Ostrov. Na podzim bude pořádat KOB Kladno v prostoru Písky - Křivoklát - Městečko - Nový Dům - Požáry, kde je smíšený les, středně velké převýšení, průběžnost střídavá, středně hustá síť komunikací, prostor na Z ohraničen potokem a výrazným svahem, do prostoru vybíhá několik středně hlubokých údolí, SZ část prostoru je rovinatá.
  Na pořádání ŽB na Moravě se přihlásil jako jediný Sportovní klub ve Vrbně pod Pradědem, který uspořádá v jednom ze tří jarních termínů v prostoru Skrbovice - Kunov - Nové Heřminovy - údolí Popela (převážně listnatý les se středně hustou sítí cest, ve svazích porostově různorodé pasáže a zbytky po důlní činnosti, ve vrcholových partiích čistý bukový les), v kterém termínu to bude oznámeno až po vyhodnocení 2. kola výběrového řízení.
  Do 2. kola výběrového řízení byly zařazeny M ČR v nočním OB, ve sprintu a sprintových štafet, tři závody Českého poháru na jaře, jarní trojkombinace (sprint a dva závody štafet) a dva jarní dvojzávody žebříčku B-Morava.
 • Ve středu večer jednala soutěžní komise sekce OB. Na programu měla dva body - vyhodnocení 1. kola výběrového řízení na pořadatele závodů sekce OB v roce 2024 (a vypsání 2. kola) a příprava soutěžních dokumentů (Soutěžní řád a Prováděcí předpisy k soutěžím) na rok 2023. Zápis z jednání je na webu sekce OB.
 • Vyšly listopadové Metodické listy - webová verze je zde.
 • V tradičním Orientačním běhu S MIgrujícími Kontrolami (SMIK) v Praze - Klánovicích vyhráli Aleš Balcar z OK 99 Hradec Králové a Barbora Vyhnálková z SK Praga Praha. Další pořadí: muži - 2. L.Kettner, 3. Valeš, 4. Justa, 5. Malačka, 6. Klement, ženy: 2. Hájková, 3. P.Šimšová, 4. Pecoldová, 5. Pelantová, 6. Chvalová. Cílem závodu proběhlo 319 závodníků.
 • V IS ORIS se postupně začínají objevovat termíny vícedenních závodů na rok 2023. Pro některé závody (Bohemia orienteering 2023) jsou už otevřeny i přihlášky.

VÝCHODNÍ ČECHY
 • NEW! Školení trenérů T3: Východočeská oblast připravuje školení trenérů 3. třídy. Proběhne v Hradci králové, uvažovaný termín je 25. - 26. 2. 2023 (nebo 4. - 5. 3. 2003). Prosíme zájemce o předběžné přihlášení do 15. 12. 2022 do tabulky
 • NEW! 30. ročník Malé ceny Velké Verandy proběhl tradičně první prosincovou v neděli. U altánku Velké Verandy nad Chocní se sešlo téměř 300 závodníků, které čekala za teplého počasí trať dlouhá 4 300 m po lesních cestách a pěšinách (z toho je 400 m asfalt), trať měla kopcovitý profil, celkové převýšení bylo 200 m. Po pátečním sněžení bylo na trati trochu bláto. Tradičně se na tomto krosu setkali atleti a orientační běžci. V ženách si pro vítězství doběhla obhájkyně vítězství z loňského roku Adéla Vetchá z Iscarexu Česká Třebová, minutu za ní skončila Barbora Smolková (TAP), třetí místo obsadila Šárka Kulhavá (LPU), čtvrtá byla Tereza Čechová (KAM), pátá pak Eliška Kleiberová (CHC), z o-závodnic ještě skončily v první desítce šestá Kateřina Matrasová (CHT), sedmá Martina Zvěřinová (LPU) a osmá Anna Záveská (KUO). V mužích s přehledem vyhrál letošní mistr republiky v krosu Jáchym Kovář (MIZUNO TEAM), který o více jak minutu porazil Vojtěcha Krále (SSU), třetí místo obsadil Martin Roudný (LPU), za čtvrtým Radkem Hüblem (Runsport team) byl pátý Ondřej Volák (LPU). Vpředu byli i další o-běžci Jan Gebrt (7.), Lukáš Fejfar (11.), Ondřej Pipek (13.) či Martin Křivda (14.). Web závodu je zde.
 • Klokan krosem v Hradci Králové začal nový ročník Zimní hradubické ligy. Klokan kros se běžel s centrem u altánku na Dubince (1 km od lesního závodu na Novém Hradci Králové) za velmi příjemného podzimního počasí (teplota hodně nad nulou, na trati skoro žádné bláto). Startovalo se intervalově na různé dlouhé tratě, které vedly jak po cestách, ale i terénem (nejdelší trať mužů měla 11 km a převýšení 130 m, ženy měly nejdelší trať 7,5 km se stoupáním 100 m). Na start se postavilo přes 200 závodníků. V mužích si doběhl pro vítězství Jan Gebrt (SHK) s dvouminutovým náskokem před traťovým rekordmanem Petrem Losmanem (PHK), další půl minuty zpět byl třetí Filip Haas (LPU). V ženách s přehledem vyhrála Táňa Metelková (PHK), která skoro o minutu a půl porazila druhou Nikolu Zlámalovou (SJC), třetí místo obsadila jičínská žákyně Viktorie Vyziblová. Více na webu závodu.
 • Kalendář závodů Východočeské oblasti na rok 2023 najdete tady.
 • Další ročník Zimní hradubické ligy zná své termíny (závody jsou vždy připraveny na neděli) - 27. 11. Klokan kros (SHK), 18. 12. Vánoční sprint (PHK), 8. 1. Sprint (LPU), 22. 1. Sprint (SHK), 12. 2. Krátká trať (LPU), 26. 2. Krátká trať (PHK), 5. 3. Krátká trať (SHK).

PARDUBICE
 • NEW! Na startu nedělního 30. ročníku krosu Malá cena Velké Verandy v Chocni bylo i 30 závodníků z LPU. A vedli si dobře. V mužích obsadil Martin Roudný třetí příčku, Ondra Volák byl pátý, Lukáš Fejfar obsadil 11. a Ondra Pipek 13. místo. V ženách doběhla Šárka Kulhavá třetí, Martina Zvěřinová obsadila sedmé místo. V žákyních skončila Hana Fenclová třetí (pátá Monika Munzarová), v dorostenkách vyhrála Míša Srbová a Karolína Pipková obsadila třetí místo (5. Anna Kaláčová, 7. Kateřina Švíglerová, 8. Klára Haasová) a v dorostencích obsadil Vláďa Srb třetí příčku (8. Tomáš Pekárek, 10. Adam Štichhauer). Mezi veterány si nejlépe vedl Vláďa Srb, který v mužích nad 40 let obsadil druhé místo.
 • NEW! Na novou sezónu lyžařského OB se registrovalo celkem 14 závodníků našeho klubu.
 • V neděli běžela velká skupina pardubických o-běžců tradiční Klokan kros v Hradci Králové. Na nejdelší trati mužů skončila dvojice dorostenců Filip Haas a Michal Krpata na 3. a 4. místě, Tomáš Pekárek byl sedmý a Petr Doubek devátý. V ženách obsadila Pavla Udržalová páté a Klára Haasová desáté místo. A přehled nejlepších výsledků v dalších kategoriích - H 7,5 km: 4. Adam Štichhauer, 10. Jan Kárník; H 5,0 km: 3. Vítek Frosch, 4. Franta Goláň; H 3,5 km: 1. Matěj Kadaně, 5. Štěpán Kárník, 9. Dan Macek; H 2,5 km: 5. Lukáš Udržal, 7. Fanda Pýcha, 9. Filip Jirout, 10. Martin Kakos; H 1,0 km: 4. Vilém Odvody, 7. Jakub Lučan; D 5,0 km: 3. Kateřina Švíglerová; D 3,5 km: 1. Hana Fenclová, 2. Monika Munzarová, 4. Majda Froschová, 6. Gita Macková; D 2,5 km: 4. Nina Zvěřinová, 7. Bětka Kárníková; D 1,0 km: 6. Zuzana Fenclová, 7. Bětka Horáčková, 10. Soňa Šedová.
 • V Chotěboři byly vyhlášeny Ankety o nejlepší o-sportovce 2022. V OB ani v MTBO nebyl nikdo z pardubických závodníků vyhlášen, zato mezi LOB závodníky a závodníky v trail-O máme dva vítěze Ankety - v LOB vyhrála Petra Fiala a v trail-O Ondra Macek.
 • V závěru týdne se zúčastnila dvojice Jana Peterová a Martin Roudný úvodního srazu české o-reprezentace.
 • Sváteční čtvrtek využila dvacítka našich členů pod vedením Kamila Pipka k lesní brigádě u Koles, kde bylo vysázeno 5000 malých dubů.
 • V reprezentačním družstvu v orientačním běhu na rok 2023 jsou Jana Peterová (áčko) a Martin Roudný (Naděje).
 • Listopadové číslo Jantaru shrnuje vše, co se událo v pardubickém OB v druhé polovině října a na počátku listopadu - závěrečné závody Východočeského poháru, Rodinné štafety, soustředění na konci října. A také jsou v něm pravidelné rubriky. Na titulní stránce je fotka Johany Strykové ze závodu Vč. poháru v Chocni. Obsah čísla je tady.

SVĚT
 • V polovině srpna proběhne v Košicích a okolí světový veteránský šampionát. Pořadatelé WMOC připravují pro tradiční závodní program (2x sprint, 3x lesní závod) nabídku pěti navzájem odlišných terénů. Součástí WMOC bude i doprovodná akce, 5-etapový Slovak Karst Cup. Bližší pozvánku najdete na webu sekce OB. První termín přihlášek: 10. 1. 2023, web šampionátu je tady.