ORIENTAČNÍ BĚH   

JAK TO VIDÍ BÉĎA

pár zpráv a názorů z Pardubic
ne 25. 02. 10:07

NOVINKY ČSOS
24.02.2018
16:29 - M ČR LOB, klasika, Krkonoše - H21: 1. Škoda, D21: 1. Randáková.
09:02 - Akademické MS v LOB, Estonsko, stíhačka - D: 11. Hančová, H: 8. Horvát.
22.02.2018
09:02 - Akademické MS v LOB, Estonsko, sprintové štafety: 6. CZE (Hančová, Horvát).
21.02.2018
12:34 - Do začátku 3. ročníku Světového dne OB (23. -29. 5.) zbývá 90 dnů; registrace zde.
09:03 - Akademické MS v LOB, Estonsko, sprint - muži: 7. Horvát; ženy: 8. Hančová.
15.02.2018
00:57 - O víkendu proběhl Workshop Příprava mapových podkladů 2018.
08.02.2018
12:53 - MSJ v LOB, Bulharsko, štafety - junioři: 1. RUS, 6. CZE (Hlaváč, Bartoš, Hašek).
12:52 - ME dorostu v LOB, Bulharsko, štafety - dorostenci: 1. FIN, 5. CZE; dorostenky: 1. FIN, 5. CZE.
11:17 - Sdělení sekce OB 2/2018.
10:53 - ME v LOB, Bulharsko, štafety - D: 1. RUS, 6. CZE (Hančová, Mechlová, Rost); H: 1. NOR, 5. CZE (Škoda, Laciga, Horvát).

OB v ČR
Sekce OB
- ORIS
- reprezentace OB
- dorost ČR
- hodnocení závodů
- postupy OB
- kalendář 2018
- kalendář 2019
- komise rozvoje OB
- mapy
- výsledky závodů
Sekce LOB
- repre LOB
- repre juniorů LOB
ČSOS

OB ve VČ oblasti
Vč. oblast
- závody Vč. oblast
- kalendář 2018
- hodnocení závodů
- KS OB Pk

OB v Pardubicích
LPU
- program
- Silva o-camp
- Liga škol
- fotogalerie LPU
- info pro ml. žactvo
- info pro st. žactvo
- TSM, SCM
- SCD
- Facebook LPU
XPU
Jana Knapová
Matěj Kamenický

OB ve světě
IOF
- IOF Eventor
- liveorienteering
WorldofO
SZOŠ

Další informace
o-news.cz
Svět běhu
Sosnoviny
Vojtěch Král
Miloš Nykodým

M ČR v OB 2018
14.4. noční (STH)
19.5. sprint (VTA)
23.-24.6. KT (TBM)
15.-16.9. klas (JPV)
28.9. spr. št. (TZL)
13.10. štaf (EKP)
14.10. druž (EKP)

Žebříčky, ligy 17
Český pohár
Žebříček A
Žebříček B-Čechy
Žebříček B-Morava
Český pohár štafet
Česká liga klubů
Ranking
Český pohár veteránů
Vč. družstva
Vč.pohár - žactvo j
Vč.pohár - do+do
Vč.pohár - veteráni
Vč.pohár - žactvo p

Budou závody
4.3. Brutus kros (PHK)
11.3. Kuňka kros (LPU)
23.3. noční OB (PHK)
24.3. ČPŠ (PHK)
25.3. Vč. pohár (PHK)

Závody za námi
24.-25.2. LOB (STH)
11.2. ZHL (SHK)
28.1. Vinice kros (LPU)
20.-21.1. LOB (MLA)
7.1. ZHL sprint (LPU)

Vícedenní 2018
Velikonoce (DKP)
Jarní trojúhel. (MLA)
Cena stř. Moravy (JPV)
Veteran cup (VAM)
Vysočina (CHT)
GP Silesia (AOP)
Šump. divočák (KSU)
Rumpál (LCE)
Rumcaj. míle (SJC)
Prázdniny (TUR)
Cena vých. Čech (PHK)
West cup (NEK)

Mez. akce 2018
OB:
6.-8.4. CEYOC (HUN)
5.-12.5. ME (SUI)
28.6.-1.7. MED (BUL)
6.-13.7. MSV (DEN)
8.-14.7. MSJ (HUN)
17.-21.7. AMS (FIN)
4.-11.7. MS (LAT)
31.8.-2.9. SP (NOR)
4.-7.10. SP (CZE)
LOB:
3.-8.2. ME,MSJ,MED (BUL)
7.-13.3. MS (RUS)

Kluby a oblasti
(***=vyplatí se podívat)
Praha***
DKP***
FSP
MKP
PGP*
SCP**
TAP*
Středočeská***
HCE***
KAM**
LBE*
RIC***
ROZ
ZVO**
DKL***
DOR**
KPY**
PDY**
ROU
SLA**
Západočeská***
BSO***
LPM***
MLA***
NEK**
KPM
KRL***
VPM**
Jihočeská***
KRE
KTA*
VCB**
VTA**
OPI***
PCB*
CST
Ještědská***
BOR**
LDC***
JEN
TUR**
TJN*
VLI***
CHA***
LIT
LTP***
PEN
STB**
TUV
Východočeská***
CHC***
HOR**
HOS
JIL**
PHK*
SHK***
SRK**
VAM*
VRL***
ZAM
DOB*
LPU***
LTU***
KUO***
SJC***
STH
SNA
NPA***
TYN*
XPU
Vysočina**
CHT*
JHB*
PZR*
SJH***
CTB*
OSN**
SJI***
TTR**
Moravskoslez.***
BFM**
HAV*
SOP**
TRI**
KAR
KRN**
MOV**
OOP***
Hanácká***
ASU***
KON*
OOL*
SSU**
ZLH*
AOP***
JPV**
KSU**
UOL***
STE***
Valašská***
HLV
KVS**
SKM*
LCE**
TZL***
VIC**
Jihomoravská***
ABM
BBM*
LBM***
PBM*
TBM***
ADA**
RBK*
UBM**
VBM
ZBM***

A ještě navíc
AROB
ČAR
COH
Nadace OB

E-mail: Petr Klimpl

Počet přístupů
TOPlistČR: Poslední domácí víkend LOB. Juniorská reprezentace OB do Maďarska.
Východní Čechy: Školení trenérů 3. třídy.
Pardubice: Petra startuje na AMS v LOB. Trenéři na školení. Honza v Maďarsku. Pardubičtí závodníci na LOB. V neděli pokračuje PZP.
Svět: Proběhlo Akademické MS v LOB.

ČESKÁ REPUBLIKA
 • NEW! Domácí sezóna lyžařského orientačního běhu končí víkendovými závody, které pořádá SK Studenec v Krkonoších. Centrum všech tří závodů je v Roudnici v Krkonoších. Tyto závody se měly původně jet v lednu, ale kvůli problémům se sněhem byly přeloženy na konec února. Teď sníh jet, a tak závody přilákaly přes 300 závodníků (včetně několika Poláků). Jede se na turistické lyžařské trase v okolí Roudnice v Krkonoších a na dalších stopách projetých skútrem. Prostor je převážně otevřený (louky, remízky, roztroušená zástavba). Mapy i tratě připravil Petr Junek. Na startu jsou všichni naši nejlepší s výjimkou osmičky, která reprezentuje ČR na Akademickém MS v Estonsku.
  V sobotu bylo na pořadu Mistrovství ČR na klasické trati. V ženách byly na trati dlouhé přes 11 km velké časové rozdíly. Jasně vyhrála Helena Randáková (VRL), která za sebou nechala skoro o 4 minuty Lenku Mechlovou (SHK), třetí dojela se ztrátou přes pět minut Simona Karochová (DKP), další závodnice už měly odstup přes 10 minut - 4. Argalášová (TRI), 5. Hrdinová(VSP), 6. Teplá (SHK). Závod mužů (17 km) byl vyrovnanější, pro titul si dojel Jakub Škoda (VLI), který porazil o 13 sekund až v závěru dlouho vedoucího Romana Horynu (SZP), třetí Jan Kolín (JIL) měl ztrátu přes dvě minuty a jen o 3 sekundy porazil čtvrtého Radka Lacigu (SZP), 5. Drobník (SJC), 6. M. Rygl (TBM). V dorostenkách byla nejlepší Anna Karlová (JIL), která skoro o půl minuty porazila Terezu Macholdovou (SZP), třetí skončila Rozálie Kuchařová (SJC). V juniorkách získala titul Kateřina Janovská (PGP), která vyhrála jasně Marií Lacigovou (SZP) a Danielou Stoklasovou (OSN). V dorostencích získal titul s obrovským náskokem Vít Štefan (STH), druhý byl Radim Tokár (VPM) a třetí Radek Peňáz (VRB). V početně málo obsazené kategorii juniorů byl nejlepší Josef Nagy (TJN) o více než 11 minut před Janem Ciencialou (TRI, třetí skončil Vít Ježek (JIL). Vítězi Veteraniády ČR se stali - D35: Marie Skácelová (VLI), D45: Anke von Gaza (OLV Usla), D55: Jiřina Kuncová (TJN), D65: Jana Haňkovská (SSP), H35: Tomáš Zakouřil (TUV), H45: Ondřej Blaha (EKP), H55: Martin Vávra (HOR), H65: Zdeněk Laciga (SZP), H75: Jaromír Frey (NEJ).
  V neděli se jedou dva závody - dopoledne M ČR štafet a odpoledne žebříčkový závod na krátké trati. Web závodů je zde.
 • NEW! Další akcí české juniorské o-reprezentace je start na víkendových závodech Juniper Open u maďarské obce Kaskantyú (v sobotu zkrácená klasika, v neděli klasika). Terén je obdobný jako při červencovém MS (písečné duny s otevřenými a polootevřenými plochami a s řadou porostových detailů). V sobotním závodě vyhrál v juniorech Maďar Szuromi před Rakušanem Kastnerem, z české reprezentace byli nejlepší Vojtěch Sýkora a Jan Rusin na 3. a 4. místě (5. Černocký, 7. Koštejn, 10. Bendák, 11. Vandas). V juniorkách byla nejrychlejší Maďarka Gárdonyi, druhé a třetí místo obsadily Tereza Čechová a Barbora Chaloupská (7. Vyhnalková, 9. Sieglová). Web závodů najdete tady.
 • NEW! Na juniorském M ČR v halové atletice skončil Ondřej Jílek (KSU) sedmý časem 9:19.46, Tomáš Křivda (CHC) doběhl osmý v čase 9:23.57 (na počátku února zaběhl v Ostravě výborný čas 9:00.04).
 • V závěru týdne měla soustředění juniorská reprezentace v orientačním běhu. Soustředění proběhlo v okolí Nového Města na Moravě s centrem v penzionu Sykovec na Třech Studních. Program byl dost pestrý. Kromě lyžařských delších fází byly připravené i orienťácké jako nočák, sprint nebo housenka, sobotní lyžařský OB a závěrečné běžecko-lyžařské úseky. Nechyběla ani regenerace v bazénu či v sauně. Článek shrnující dění na soustředění je na webu reprezentace.
 • Nominační kritéria na akce dorosteneckého výběru ČR v letošním roce (začátkem dubna v maďarském Csákváru CEYOC, na přelomu června a července v Bulharsku ME dorostu) najdete na webu dorostu.
 • Od středy do neděle proběhla letošní první akademie OB. Šedesátka dorostenců byla pod vedením Marka Cahla a dalších trenérů v Krasnici (u Přelouče) v místním rekreačním středisku. Účastníky čekalo 8 mapových tréninků se zaměřením na procvičování základních navigačních technik (především práce s buzolou a vnímání vrstevnic), specifické situace - závodní simulace, dohledávky, kontaktní běh, dále potom večerní sezení - teorie, rozbory, nominační kritéria akcí a také cvičení v tělocvičně. Ve středu večer se běžel noční OB, ve čtvrtek dopoledne byl kombotech, odpoledne pak krátká trať (vše za krásného počasí), v pátek odjeli účastníci autobusem do Kutné Hory na sprint, odpoledne byl na mapě Kaňk micro-middle (obě místa byla pokryta malou vrstvou nového sněhu), v sobotu dopoledne byly dlouhé postupy, odpoledne další kombotech a v neděli proběhl závěrečný hromaďák, s výjimkou Kutné Hory a Kaňku se běhalo na mapě Litocha. Podrobný článek s mapami a výsledky najdete zde.
 • Na závěrečnou sérií Světového poháru v lyžařském OB na počátku března v USA (Craftsbury) byli nominováni - ženy: Petra Hančová (LPU), Lenka Mechlová (SHK); muži: Jakub Škoda (VLI), Radek Laciga (SZP), Petr Horvát (SSU).
 • NEW! Olympijský festival letos opět s orientačními sporty - to je nadpis článku na webu ČSOS, který vás pozve v době konání zimní olympiády v Pchjongčchangu do olympijských parků v Brně a v okolí Ostravy na orientační sporty.
 • Registrace, přestupy, hostování - na to je čas do konce února. V IS ORIS se ale již nyní postupně objevují registrace jednotlivých klubů (zatím je registrováno přes 4 tisíce závodníků, což je asi 40 % předpokládaného počtu). Zajímavé je sledovat i ohlášené přestupy. Hodně posiluje Severka Šumperk, která vytvoří mezi dospělými tým, který bude aspirovat na mety nejvyšší jak v České lize klubů, tak i na M ČR klubů, SSU posílí Tereza Janošíková (z UOL), Anna Štičková (z LLI), Lenka Poklopová (z ZBM) a Michal Bořánek (z STE). Dalšími zajímavými přestupy je příchod Romana Zbranka do TZL (z ASU) či Karolíny Bejvlové do KAM (z PGP). Několik zajímavých hostování je nahlášeno v dorosteneckých kategoriích - Petr Čech (SJI) posílí OSN, hodně silný bude dorostenecký tým TUR díky hostování Matyáše Štrégla (z VRL) a Terezy Chrástové (z STH). Vše můžete sledovat v IS ORIS.
 • Vyšlo Sdělení sekce OB 2/2018, kterým se vydává dokument Činnost TSM.
 • Jednotlivé oblasti připravují školení rozhodčích a trenérů 3. třídy. Zatím známé termíny:
  3. - 4. 3. 2018 - školení T3 (Praha) 9. - 10. 3. 2018 - školení R3 (Tři Studně)

VÝCHODNÍ ČECHY
 • NEW! Od pátku do neděle probíhá v Pardubicích školení trenérů 3. třídy, přihlášeno je přes 20 účastníků. V pátek večer byla praktická ukázka přípravy v tělocvičně (Koberová), v sobotu pak přednáška o základech tréninkového procesu, plánování a evidence tréninku (Potštejnský), následovala praktická ukázka základů běžecké přípravy (pohybové návyky, nácvik běžeckých cvičení, základy běžecké abecedy - atletický trenér Zálabský), přednáška o fyzické přípravě a typech běžeckých tréninků (Haas), další přednáška o základech OCAD, stavbě tratí a přípravě mapových tréninků (Kaplan) a na závěr přednáška o základech anatomie, fyziologie, regenerace, prevence zranění (Peterková). V neděli pak praktické ukázky běžeckého tréninku (Haas), následovat bude přednáška o zdravotnickém zabezpečení, základech první pomoci, posilování, protahování včetně praktických ukázek (Fejlková), další přednáška na téma mapová technika, typy mapových tréninků, vyhodnocení GPS, plánování soustředění (Kaplan) a na závěr přednáška motivace tréninkové skupiny od žáků po juniory, organizace soustředění, letních táborů, SCD, TSM (Klimpl). Pak bude účastníkům zadána závěrečná samostatná práce (vypracování přípravy tréninkové jednotky).
 • Rozhovor s předsedou Východočeské oblasti Lubošem Macháčkem najdete na webu sekce OB.
 • V Zimní hradubické lize je po šesti kolech v čele jasně Táňa Metelková, druhá je obhájkyně vítězství Marta Fenclová, třetí příčka patří Petru Losmanovi (4. Zvěřina, 5. T. Křivda, 6. Gebrt, 7. Horová, 8. M. Roudný, 9. Thýnová, 10. Š. Kulhavá a Zelenka). Pořadí je tady.
 • Pořadatelé jarních závodů zaslali údaje pro společný rozpis závodů jarní části Východočeského poháru v roce 2018. Tady ho najdete (jsou tam všechny potřebná data) a zde je novelizovaný soutěžní řád Vč. oblasti pro rok 2018.

PARDUBICE
 • NEW! Petra Hančová reprezentovala Českou republiku na Akademickém MS v lyžařském OB, které se konalo v Estonsku. V úvodním závodě ve sprintu dojela na solidním 8. místě. V závodě sprintových štafet jela s Petrem Horvátem a obsadili celkově pěkné 6. místo. Ve stíhačce (krátká trať s handicapovým startem podle výsledků sprintu) skončila po velké mapové chybě v úvodu na 11. místě. V závěrečném závodě na krátké trati s hromadným startem dojela na 14. místě.
 • NEW! Šest pardubických závodníků startuje na závěrečných závodech letošní sezóny lyžařského OB v Krkonoších. V sobotním Mistrovství ČR na klasice dojel v mužích Honza Grundmann na parádním 14. místě, Honjan Čermák byl 17. V dorostenkách skončila Bára Pušová sedmá a Kačka Koberová devátá. Ve Veteraniádě výborně zajel v H45 Honza Vališ, který obsadil 3. místo.
 • NEW! Honza Rusin běží o víkendu v Maďarsku v dresu české juniorské reprezentace dvoudenní závody Juniper Open. V sobotní zkrácené klasice skončil v juniorech na pěkném 4. místě.
 • NEW! O víkendu probíhá v Pardubicích školení trenérů 3. třídy. Z LPU se školí 13 účastníků, lektory jsou Karel Haas, Lenka Koberová, Honza Kaplan, Verča Peterková a další.
 • NEW! V neděli pokračuje Pardubický zimní pohár sedmým kolem. Honza Václavek a Jirka Belej připravili do lesa u Spojila zkrácenou klasiku (sraz je ve Spojile u hřiště). Závodníky čeká příměstský les místy velmi zarostlý nálety, tratě jsou přiměřené D – 4800 m, H – 5700 m, děti – 1800 m a HDR 1100 m.
 • NEW! Na závěrečnou sérii Světového poháru v LOB, která se jede na počátku března v USA, byla nominována Petra Hančová.
 • Na titulní straně únorového čísla Jantaru jsou fotky ze soustředění nejmladšího žactva v Polničce. A právě články z nejrůznějších přípravných soustředění tvoří podstatnou část tohoto čísla. Vedle toho se v něm dočtete o Zimní olympiádě dětí a mládeže, o jednotlivých závodech Pardubického zimního poháru a Zimní hradubické ligy a další informace z dění v pardubickém OB na přelomu ledna a února. V druhé části je pak anketa Jantaru, představení soutěží OB v roce 2018, rozhovor s Tomášem Kubelkou a tradiční rubriky. Obsah čísla najdete zde.
 • V neděli po obědě pokračoval Pardubický zimní pohár 6. kolem. Honza Věříš pozval na tento závod závodníky do Černé u Bohdanče (centrum bylo na místním obecním úřadě). Na delší sprint připravil novou mapu Černá u Bohdanče (1:5000, E = 2 m) kolem bývalých písáků. Tratě vedly zpočátku na loukách a místních lesících kolem písáků (místy tam byl nepříjemný podrost), závěr se potom běžel ve vesnické zástavbě, vše bez převýšení. Ač byl únor, tak sníh byl v prostoru velkou vzácností. A počasí bylo na zimní běhání tak akorát - něco nad nulou. Tratě byly orientačně jednodušší (ale v lesících se při dohledávkách dalo něco ztratit), rozhodovala hlavně běžecká výkonost. V ženách byla nejrychlejší Bára Škorpíková, ale koeficientem se před ní dostala Pavla Švíglerová, třetí místo patřilo Laďce Víchové. V mužích dosáhl nejrychlejšího času Tomáš Kos, po přepočtu koeficientem ale úplně stejného výsledku dosáhl i Libor Kříž, takže se ve výsledcích dělí oba o první místo. Třetí místo obsadil Honza Václavek. Výsledky jsou zde.
 • V průběžném pořadí Pardubického zimního poháru po 6 kolech vede v mužích jasně Libor Kříž před Tomášem Kosem, třetí je Petr Šabatka. Také v ženách vedoucí Pavla Švíglerová má velký náskok, druhá je Zuzka Klimplová a třetí Bára Škorpíková. Kompletní výsledky po pěti kolech jsou tady.
 • Pětice pardubických dorostenců se v závěru týdne zúčastnila akademie OB v Krasnici.
 • Na Třech Studních (Sykovec) bylo soustředění juniorské o-reprezentace ČR, na kterém byli i tři pardubičtí závodníci.
 • V závěru týdne měla v Novém Městě na Moravě soustředění skupina "14" (především starší žactvo a část mladšího dorostu) pod vedením Karla Haase. Přes 20 účastníků čekalo běhání, lyžování a taky trochu teorie.
 • V průběžném pořadí Zimní hradubické ligy je po šesti kolech Marta Fenclová druhá (i když pro zranění poslední dva závody neabsolvovala), v první desítce ještě jsou čtvrtý Petr Zvěřina, sedmá Pavla Horová, osmý Martin Roudný a desátá Šárka Kulhavá (12. Žaloudková a Kopecká, 16. D. Procházka, 19. J. Rusin, 20. T. Kos a Lehárová, 23. Paleček, 30. F. Haas).

SVĚT
 • NEW! Nedaleko estonského Tartu proběhlo Akademické mistrovství světa v lyžařském orientačním běhu. Vlastní závody se jely v Haanja s centrem na místním biatlonovém stadionu. Prostor závodu neměl moc velkou nadmořskou výšku (230 až 280 m nad mořem), jelo se většinou v lese, kde je permanentně vyjeta celá řada lyžařských stop, kterou pořadatelé doplnili skútrovými stopami. Sněhové podmínky byly dobré. Na startu byly závodníci z 15 zemí. Jelo se celkem o čtyři sady medailí.
  Ve středu byl na pořadu sprint. První část byla na loukách s velmi vysokou hustotou stop, následoval dlouhý přejezd se zajímavou volbou postupu a závěr v lese se zamrzlými a zasněženými bažinami. V mužích si pro dvě nejcennějším medaile dojeli favorizovaní Rusové, vyhrál Sergei Gorlanov o tři sekundy před Vladislavem Kiselevem, další 4 sekundy zpět zůstal Nor Joergen Haugen Madslien. Z našich si nejlépe vedl Petr Horvát, který obsadil 7. příčku se ztrátou 75 sekund na vítěze (18. Argaláš, 20. Matúš, 24. Vystavěl). V ženách vybojovala titul s přehledem Norka Anna Ulvensoeen, o 30 sekund byla pomalejší Daisy Kudre (EST), další 3 sekundy ztratila bronzová Maria Petrushko. Petra Hančová skončila na solidním 8. místě s odstupem 58 sekund na vítězku (12. Šimková, 28. Kubínová, 30. Horvátová.
  Ve čtvrtek byly smíšené sprintové štafety v lese se zamrzlými a zasněženými bažinami, tratě byly orientačně zajímavé. Česká dvojice Petra Hančová a Petr Horvát měla v úvodu trochu nevýhodnější farsty, postupně se se propracovávala vzhůru a nakonec obsadila velmi pěkné 6. místo se ztrátou něco nad 3 minuty za suverénní dvojicí Anna Ulvensoeen a Joergen Haugen Madslien z Norska. Druhý dojel s půlminutovou ztrátou ruský tým, třetí byla bylo béčko Ruska (na AMS se nedělá redukované pořadí), které o sekundu porazila čtvrté béčko Norsko, pátá byla štafeta Švédska. České béčko (Johanka Šimková a Michal Argaláš) obsadilo 10. místo (ztráta přes 5 minut).
  Po pátečním dnu volna byla v sobotu stíhačka (krátká trať s handicapovým startem podle výsledků sprintu). Opět se jelo v lehce zvlněném lese v bezprostřední blízkosti stadionu, kde byla celá řada skútrových stop. Tratě byly opět zajímavé, poměrně dobře rozfarstované. V ženách se na prvních třech místech nic nezměnilo, v cíli bylo pořadí stejné jako na startu - pro vítězství si dojela Norka Anna Ulvensoeen, se ztrátou 42 sekund byla v cíli druhá Daisy Kudre (EST), dalších 27 sekund zpět zůstala třetí Maria Petrushko (RUS). Petra Hančová startovala jako osmá, v první třetině udělala velkou mapovou chybu a znamenalo sestup z první desítky, na 11. příčce ztratila na vítězku necelé tři minuty (21. Šimková, 25. Kubínová, 30. Horvátová). V mužích se vítěz sprintu Gorlanov propadl až na konec druhé desítky, druhý Kiselev nestartoval a tak si to o vítězství rozdala trojice, která ve sprintu skončila na 3. - 5. místě. Nejlepší z nich byl nakonec Nor Joergen Haugen Madslien, půl minutu zpět zůstal stříbrný Fin Jyri Uusitalo, bronz vybojovala další Fin Samuli Schroderus. Petr Horvát se pohyboval na trati kolem páté příčky, mapové chybičky v závěru ho odsunuli na 8. místo, když měl ztrátu na vítěze dvě a půl minuty (16. Argaláš, 17. Matúše, 21. Vystavěl).
  V neděli se na závěr jela krátká trať s hromadným startem, prostor závodu byl proti předchozím závodů rozšířen na západ, tratě byly opět docela dobře rozfarstovány. V mužích opět vládli favorizovaní Rusové, pro další zlato si suverénně dojel Sergei Gorlanov, který skoro o minutu a půl porazil druhého Vladislava Kiseleva, za ním 12 sekund skončil třetí Sixten Olof Vilhelm Walheim. Naši se tentokráte do první desítky nevešli, nejlepší z nich Petr Horvát obsadil 12. příčku, když měl ztrátu na vítěze přes 3 minuty (17. Matúš, 18. Argaláš, 24. Vystavěl). V ženách si pro čtvrté vítězství na tomto šampionátu dojela Norka Norka Anna Ulvensoeen, jela celý závod v čele a v cíli měla před druhou Daisy Kudre (EST) náskok 51 sekund, další minutu a půl zpět dojela Maria Petrushko (RUS). Petra Hančová se v průběhu závodu pohybovala v první desítce, v závěru ale nezvolila optimální postup a dojela na 14. místě se ztrátou necelých pěti minut na vítěznou Norku (19. Šimková, 27. Kubínová, 31. Horvátová).
  Webové stránky mistrovství najdete zde.
 • Ve Světovém poháru v lyžařském OB jsou po dvou sériích v čele Tove Alexandersson (SWE) v ženách a Andrey Lamov (RUS) v mužích. Z našich závodníků si výborně vede Jakub Škoda, který je na 14. místě. Další naši závodníci (Johanka Šimková, Lenka Mechlová, Petra Hančová, Radek Laciga, Petr Horvát) jsou ve třetí desítce. Kompletní pořadí před závěrečnou březnovou sérií v USA (Vermont) najdete tady.