Centrum: Kamenský Dvůr – louka mezi rybníky Šutrák a Bílým rybníkem
Pořadatel: STH
Stránka v ORISu: odkaz
Kreslení postupů: odkaz
Další informace: Trať: Krátká trať
Mapa: Kamenský Dvůr, 1 : 10 000, E = 2,5m, stav září 2020, autor Ladislav Hrubý a David Zlámal

Závod lze hodnotit po dobu 8 dnů od konání závodu.

Závod hodnotilo: 12 lidí

Hodnocení závodu

1) STAVBA TRATÍ

Poznámky:
=>ok, pěkné  (VRL7508)
=>DH10 těžké. Pro začátečníky nevhodně umístěný start uprostřed "čistého" lesa. Jinak se mně stavba tratí líbila.  (SRK7373)
=>Stavba tratě dobrá, snad jen mohla být delší  (SRK4702)
=>Delší nezáživné postupy, tato krátká trať se mi moc nelíbila. Pro závodníky startující dřív byl závod nevýhodný, prošlapávali vysokou trávu. Myslím, že časy podobně zdatného závodníka startujícího na začátku neporovnatelné s tím, kdo šel na konci start. pole.  (VRL7452)
=>Že se jedná o krátkou trať se ze stavby nedalo moc poznat, pravdou je, že v daném terénu toho asi moc vymyslet nešlo.  (PHK5701)
=>Trať v zásadě dobrá (H21C) a z daného terénu vytěžila asi maximum, ale nevhodné umisťování kontrol: 2x jsem měl kupku nahoře (proč ne pata?), často kontrola těsně před/za křižovatkou. Jiné kategorie zase kontroly přímo na cestě/průseku. Umístění mapového startu "les v lese" taky není úplně košer. Pěkné fáborky (ale hůř viditelné jejich značení v lese).  (SJC8507)
=>poměrně dobrá, v daném terénu je dost těžké postavit kvalitní krátkou trať  (SNA7105)
=>Stavba tratí vycházela z možností terénu.  (SHK5801)
=>Tratě byly postaveny dobře.  (PHK0777)
=>Tratě neočekávaně náročné a u některých kategorií delší, než se očekávalo.  (LPU7310)
=>OK  (PHK8101)
=>pro dětské kategorie nevhodně umístěn start orientace (v bílem lese ne na cestě).  (LPU7515)

2) MAPA

Poznámky:
=>prales v okolí startu a cíle nebyl zanesen v mapě, taky jeden posed, jinak seděla  (VRL7508)
=>Naprosto nepovedená klasifikace průběžnosti. Přes trávu se nedalo rozlišit, kde je průsek,.... Jako by bylo mapováno v zimě, ale dle informací na mapě nebylo.  (SRK7373)
=>bez negativních připomínek  (SRK4702)
=>Velmi nepřesná, porosty nesouhlasí - průseky a drobné cesty skoro neviditelné.  (VRL7452)
=>Porosty v mapě nic moc, ale běžet se podle ní dalo celkem slušně, jen si člověk musel dávat dost bacha. Běžet na tušáka se moc nevyplácelo a potkával jsem dost závodníků co netušili, kde zrovna jsou.  (PHK5701)
=>nejednotná klasifikace porostů (co byl někde 25% hustník byl jinde čistý les; to samé 25% vs 50% hustník), zákres tratí neodpovídá ISOM2017(-2) - mapa přitom je v ISOM2017(-2)  (SJC8507)
=>rezervy v klasifikaci porostů, bílý les zarostlý travou byl často pomalejší než světle zelený hustník  (SNA7105)
=>Bylo těžké rozlišit hustník od podrostu.  (SHK5801)
=>Přesnost mapy byla místy i velice špatná a muselo se spoléhat pouze na buzolu. Proto se dělaly opravdu veliké chyby.  (PHK0777)
=>Zejména na začátku hned na první kontrolu bylo obtížné si srovnat mapu s realitou. Ale špatná nebyla.  (LPU7310)
=>Velmi diskutabilni, v klasifikaci porostu se dalo opravdu spolehnout jen na nejtmavsi zelenou, zbytek bylo casto lepsi ignorovat (bila, svetle zelena, zluta...).  (PHK8101)
=>bílý les nebyl průběžný, průseky v mapě se nadaly najít. Špatná klasifikace porostů.  (LPU7515)

3) PROSTOR ZÁVODU

Poznámky:
=>ok  (VRL7508)
=>Nový neoběhaný terén. Pro oblastní závod vhodný.  (SRK7373)
=>terén moc atraktivní není, ale zajímavý i když bez převýšení  (SRK4702)
=>Zajímavý ale kvůli vysoké trávě obtížný a jako pořadatel bych na to upozornila v pokynech a přizpůsobila délky tratí tratí.  (VRL7452)
=>Prostor závodu odpovídal oblastnímu závodu, ale dělat v něm 2 závody za sebou, to tedy nebylo nic moc.  (PHK5701)
=>na oblasťák v pohodě, les vhodný spíš na jarní pořádání (nebyla by tráva), což je ale jasný, že letos nešlo...  (SJC8507)
=>zarostlý a nepříliš pěkný terén, prostor závodu byl vhodnější spíše pro závody v březnu nebo v dubnu, v září byl prostor příliš zarostlý travou a ostružinami, později startující měli velkou výhodu  (SNA7105)
=>Prostor vhodný na VČP.  (SHK5801)
=>Hezký ale zarostlý terén. Bylo zde hodně travnatých prostorů.  (PHK0777)
=>Pro oblastní závod vhodný terén.  (LPU7310)
=>I takovy na oblastaky patri, ale moc nerozumim, proc se v takovem lese a na takove mape porada dvojzavod.  (PHK8101)
=>bez připomínek  (LPU7515)

4) SHROMAŽDIŠTĚ

Poznámky:
=>ok, jen na startu chyběla startovka, jinak romantika u rybníka  (VRL7508)
=>Velmi malé shromaždiště, jinak bez připomínek.  (SRK7373)
=>perfektně využitý prostor  (SRK4702)
=>Pěkné, vše ok.  (VRL7452)
=>Shromaždiště bez připomínek, sice trochu stísněné, ale naprosto vyhovující s ochotnou obsluhou.  (PHK5701)
=>pěkné, trochu delší fronta na občerstvení, ocenil bych školku  (SJC8507)
=>velmi pěkné shromaždiště  (SNA7105)
=>Shromaždiště dosti stístněné, parkování luxusní.  (SHK5801)
=>Bylo celkem pěkné, ale celkem malé.  (PHK0777)
=>Vše v pořádku a v odpovídající kvalitě.  (LPU7310)

5) ORGANIZACE ZÁVODU

Poznámky:
=>V době přihlášek nebyly k dispozici délky tratí, jinak bez připomínek.  (SRK7373)
=>bez připomínek  (SRK4702)
=>Ok.  (VRL7452)
=>Bez připomínek a bez problému.  (PHK5701)
=>v pořádku, bez připomínek  (SJC8507)
=>bezchybná organizace  (SNA7105)
=>Bez připomínek.  (SHK5801)
=>Výsledky se rychle vyvěšovaly, vyhlášení bylo téměř včas.  (PHK0777)
=>Závod uspořádaný bez větších problémů. Nedostatkem byly špatně zapíchané stojany kontrol, které padaly a lampiony, které padaly ze stojanů - problém roznosu.  (LPU7310)