Centrum: Kamenský Dvůr – louka mezi rybníky Šutrák a Bílým rybníkem
Pořadatel: STH
Stránka v ORISu: odkaz
Kreslení postupů: odkaz
Další informace: Trať: Klasická trať
Mapa: Kamenský Dvůr, 1 : 10 000, E = 2,5m, stav září 2020, autor Ladislav Hrubý a David Zlámal

Závod lze hodnotit po dobu 8 dnů od konání závodu.

Závod hodnotilo: 14 lidí

Hodnocení závodu

1) STAVBA TRATÍ

Poznámky:
=>délka i náročnost OK, místy až příliš nepříjemný podrost  (ZAM5901)
=>Tím, že terén byl téměř bez vrstevnic byla trať jednodušší než by na normální klasiku mělo být. Ale zajímavý přechod byl z čistého lesa k zarostlým vodotečím. Tam si člověk musel dát větší pozor na směr. Bohužel po nějakém čase od začátku startu byly v závodním prostoru cestičky mezi trávou, které nejčastěji vedly ke kontrolám, takže stačilo pouze hlídat směr cestičky a zpravidla jste došli ke kontrole.  (SRK0552)
=>ok, jen u některých kategorií nebyly tratě o moc delší než předchozí den  (VRL7508)
=>Velmi slušný běžák, nepochopím, proč se startovalo ze stejného místa a úplně stejným směrem jako v sobotu a např. u mé kategorie H55C na 1.kontrolu, která byla proti té sobotní o cca 50 m jinde. Ostatní bez komentáře.  (PHK5701)
=>na stavbě tratí se vysloveně ušetřilo, kontroly zůstaly stát od soboty, jen byly jinak pospojované. Vydělali na tom ti, kteří svoji nedělní kontrolu "omylem" potkali už v sobotu (svědectví z kategorie H45C), dále všichni, kteří po sobotě věděli, kde je sběrka (znevýhodněni byli ti, kteří v sobotu neběželi). U trati malých dětí bylo kritizováno, že mapový start byl "uprostřed ničeho", nemohly se zorientovat ani podle cesty, ani rozhraní porostů). Kategorie H14C měla postupy z kontroly na kontrolu pod ostrými úhly.Celkově stavba tratí v sobotu a v neděli vypadala stejně, tudíž nedělní neodpovídala klasice.  (SRK7251)
=>Vzhledem k typologii vybraného závodního prostoru (nepříliš pestrý terén) byla stavba trati zvládnuta odpovídající možnostem.  (PHK6702)
=>pěkná trať, vzhledem k převýšení mohla být delší  (SRK4702)
=>V některých kategoriích tratě velmi dlouhé v jiných téměř minimální rozdíl od KT v sobotu. Tratě jednoduché a triviální kontroly (D35) na křižovatkách cest, pár kontrol v zarostlém terénu na "náhodu".. a pod.  (VRL7452)
=>Těžká práce stavitele - les nenabízí moc možností a ještě byl použit na middle o den dřív. Některé kategorie fajn, jiné mají na můj vkus hodně postupů po cestách. Umístění mapového startu "les v lese" není úplně košer. Pěkné fáborky (byť s hůře viditelným značením v terénu).  (SJC8507)
=>poměrně dobrá, v daném terénu je dost těžké postavit kvalitní klasickou trať  (SNA7105)
=>Na klasiku chyběl dlouhý postup.  (SHK5801)
=>Tratě byly dlouhé akorát.  (PHK0777)
=>U některých tratí (třeba D35C) překvapila délka. Jinak pěkná klasika.  (LPU7310)
=>pro dětské kategorie nevhodně umístěn start orientace (v bílem lese ne na cestě).  (LPU7515)

2) MAPA

Poznámky:
=>někde nezřetelné přechody mezi bílým lesem a hustníky nebo pasekami
nezřetelné průseky  (ZAM5901)
=>V některých místech mapa neseděla místo čistého lesa hustník, prohlubeň měla být na cestě a byla vedle cesty a v některých místech by chtělo přemapovat porosty. Mapa byla z tvrdého papíru a nedala se ohnout, ale aspoň nehrozilo protržení.  (SRK0552)
=>prales v okolí startu a cíle nebyl zanesen v mapě, taky jeden posed, jinak seděla  (VRL7508)
=>Mapa až na zmapování některých porostů slušná.  (PHK5701)
=>pravděpodobně byla použita jarní verze bez aktualizace - porosty absolutně neseděly, čistý les závodníci téměř nepotkali. V rozpisu byla na každý den avizována jiná mapa (částečně se překrývající), nakonec se běželo na stejné po oba dny.  (SRK7251)
=>Zmapování terén a tudíž předložená mapa měla výrazné chyby a nedostatky, několikrát scházely mnohé prostory (např. mírné hustníky, ale i zcela jasný výrazný hustník cca 250 m od sběrky), scházely některé výraznější pěšiny apod. = zejména pro dětské kategorie mimořádně nepřesné, nepřehledné, matoucí.  (PHK6702)
=>bez připomínek  (SRK4702)
=>Nepřesná, nesouhlasí porosty.  (VRL7452)
=>nejednotná klasifikace porostů (co byl někde 25% hustník byl jinde čistý les; to samé 25% vs 50% hustník), zákres tratí neodpovídá ISOM2017(-2) - mapa přitom je v ISOM2017(-2)  (SJC8507)
=>rezervy v klasifikaci porostů, bílý les zarostlý travou byl často pomalejší než světle zelený hustník  (SNA7105)
=>Bylo těžké rozlišit hustník od podrostu.  (SHK5801)
=>Opět se běželo na stejné mapě, takže mám stejné připomínky. Místy byla mapa jinak, světle zelený hustník nebyl k rozpoznání.  (PHK0777)
=>Oproti sobotě nevhodný papír, na který se tisklo. Byl to spíš karton...  (LPU7310)
=>bílý les nebyl průběžný, průseky v mapě se nadaly najít. Špatná klasifikace porostů.  (LPU7515)

3) PROSTOR ZÁVODU

Poznámky:
=>nový terén, ale malá členitost  (ZAM5901)
=>Terén byl zajímavý, spoustu cest, hustníků a orientačních bodů. Ale nebyl vůbec kopcovitý, takže nebyly na výběr volby postupů, což by na klasické traťi mělo být.  (SRK0552)
=>ok  (VRL7508)
=>Vhodné pro oblastní závody, proti krátké trati se nedělní klasika lišila pouze délkou.  (PHK5701)
=>nové místo, nic bych proti němu neměla, kdyby mu odpovídala mapa  (SRK7251)
=>Vzhledem k oblastnímu závodu možné takový terén užít, ale zajímavost minimální, nedoporučil bych podobné prostory využívat - zejména nikoliv na podzim (velmi zarostlé, nezáživné), závod poměrně neatraktivní.  (PHK6702)
=>terén rovinatý vhodný pro rozběhání pro OZ  (SRK4702)
=>Zajímavý, výzva pro stavitele:-)  (VRL7452)
=>Na oblasťák v pohodě, les vhodný spíš na jarní pořádání (nebyla by tráva), což je ale jasný, že letos nešlo...  (SJC8507)
=>zarostlý a nepříliš pěkný terén, prostor závodu byl vhodnější spíše pro závody v březnu nebo v dubnu, v září byl prostor příliš zarostlý travou a ostružinami, později startující měli velkou výhodu  (SNA7105)
=>Prostor vhodný na VČP.  (SHK5801)
=>Dnes už trochu vice kopcovatý terén jinak v zásadě rovina.  (PHK0777)
=>Prostor vhodný pro oblastní závod.  (LPU7310)
=>bez připomínek  (LPU7515)

4) SHROMAŽDIŠTĚ

Poznámky:
=>málo odpadkových košů, jinak OK  (ZAM5901)
=>Parkoviště bylo na dobrém místě, jelikož to bylo blízko na shromaždiště i na start. A louka byla suchá a posekaná. Shromaždiště bylo prostorné, akorát stupně vítězů mohli být mimo výsledkovou listinu, aby se daly pocelou dobu sledovat celkové výsledky. Co se týče buchet a občerstvení. Buchty byli výborné, velký výběr perníků, muffinů a různých příchutí buchet. Bylo zajištěno i přívětivé občerstvení, akorát mohla být k dispozici i čistá voda v takovém teplu by se hodila.  (SRK0552)
=>Bez připomínek, útulné shromaždiště a vlídná obsluha u stánků.  (PHK5701)
=>bez problémů díky tomu, že nepršelo, stany by se tam jen těžko vešly, úžasně ochotná obsluha u občerstvení, vše rychle odsýpalo  (SRK7251)
=>Dané prostory odpovídající, ale vzhledem ke COVID 19 a vhodnosti dodržovat větší rozestupy mezi lidmi bylo shromaždiště příliš malé, nepřiměřeně hustě zalidněné.  (PHK6702)
=>Pěkné.  (VRL7452)
=>pěkné, dostatek WC, oproti sobotě občerstvení bez front (subjektivní dojem)  (SJC8507)
=>velmi pěkné shromaždiště  (SNA7105)
=>Shromaždiště stísněné, parkování luxusní,  (SHK5801)
=>Opět stejné shromaždiště, ale na klasiku přijelo méně lidí, tak už to nebylo tak namačkané.  (PHK0777)
=>Vše v pořádku.  (LPU7310)

5) ORGANIZACE ZÁVODU

Poznámky:
=>OK  (ZAM5901)
=>Informace na webu byly přehledné a zveřejněny v dostatečném předstihu, aby si je každý mohl nastudovat. Mapový start byl trochu neobvyklý, uprostřed čistého lesa na žádném konkrétním objektu. V cíli bylo dostatečné množství vody a iontového nápoje, po dlouhé a náročné trati to přišlo v hod. Člověk, který startoval na začátku v kategorie H21C neměl postavenou jednu z prvních kontrol. Stojan a kontola byly schované a položené v ohybu mělké rýhy. Pro tuto kategorii mohlo být na trati zřízené občerstvení v takovém teple a délce trati by ho závodníci určitě uvítali.  (SRK0552)
=>Bez připomínek, vše v pořádku.  (PHK5701)
=>více méně je to zmíněno již výše - oddíl "vydělal" na tom, že neaktualizoval mapu ani nestavěl dvakrát. Kladně hodnotíme včasné vyhlášení a pěkné počasí, dále organizaci parkování - pro autobusy bylo dost místa.  (SRK7251)
=>bez problémů zvládnuto, mám dojem jen, že startovky byli zveřejněny poměrně později, než je zvykem a vhodné (čtvrtek?)  (PHK6702)
=>vše v pohodě, bez připomínek  (SRK4702)
=>Ok.  (VRL7452)
=>Vázlo vyvěšování výsledků - v 11:45 ještě nevisely žádné. Když nechci vyvěšovat výsledky, tak dám do ORISu odkaz na online ;-) Jinak vše v pořádku.  (SJC8507)
=>bezchybná organizace  (SNA7105)
=>Bez připomínek.  (SHK5801)
=>Špatná viditelnost doběhu. Hodně lidí orazilo nejdříve cíl. Na trati chyběla občerstvovačka.  (PHK0777)
=>V lese opět padaly špatně zapíchané stojany.  (LPU7310)